DOSTAWA W 24H
Do darmowej dostawy zostało Ci: 40,00 zł
14 DNI NA ZWROT
Strona główna » BLOG » Woski zapachowe

Woski zapachowe

Data dodania: 21-12-2020

Woski zapachowe do kominków cieszą się coraz większą popularnością i stale powiększa się grono ich miłośników. Są ciekawą alternatywą do odświeżaczy powietrza, a ich zapach uwalnia się stopniowo, wypełniając całe pomieszczenie przyjemnym i relaksującym aromatem. Co wyróżnia je na tle innych produktów zapachowych?

 


 

Czym są woski zapachowe i jak z nich korzystać?

To nic innego, jak wosk z dodatkiem aromatycznej esencji zapachowej. Użycie go jest niezwykle proste, należy umieścić odpowiednią ilość wosku w kominku zapachowym, a na dole kominka ustawić bezzapachowy, płonący podgrzewacz. Pod wpływem ciepła wosk topi się, tym samym uwalniając piękny zapach. W kominku najlepiej umieścić jedną część wosku, lub kawałki różnych, aby stworzyć własną, niepowtarzalną kompozycję

 


 

Jak długo należy podgrzewać wosk?

Standardowo zapach uwalnia się ok. 5- 7h, jednak często praktykuje się zużycie jednej porcji wosku, na czas palenia się podgrzewacza, czyli ok. 4h. Korzystając z kominka zapachowego, pamiętaj o wszelkich środkach ostrożności. Ustaw go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych, by uniknąć poparzenia czy przewrócenia kominka.

  

W jaki sposób wymienić wosk?

Po wygaszeniu podgrzewacza zaczekaj moment, aż wosk zacznie zastygać. Wtedy, gdy wosk jest jeszcze ciepły i miękki, usuń go za pomocą ręki lub ręcznika papierowego. Tak oczyszczony kominek należy umyć i robić to każdorazowo, przy zmianie wosku. Pomoże to utrzymać kominek w dobrym stanie jak najdłużej, a dodatkowo pozostałości po poprzednim zapachu nie będą się łączyć z nowym woskiem. Jeśli przeoczyłeś moment usunięcia wosku a ten zastygł, możesz na chwilę ustawić pod nim podgrzewacz, aby na powrót stał się ciepły i plastyczny. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, umieść kominek pod strumieniem bardzo ciepłej wody, aby łatwiej było wosk usunąć.

  

Jakie woski sprawdzą się najlepiej?

Najczęściej można spotkać woski powstałe na bazie parafiny i naturalnego wosku sojowego. Różnią się przede wszystkim tym, że wosk sojowy nie wydziela substancji toksycznych, oraz topi się szybciej, dzięki czemu esencja zapachowa jest bardziej intensywna. Dodatkowo, naturalne pochodzenie składników sprawia, że wosk się nie kruszy i jest łatwiejszy w przechowywaniu. Wypróbuj różne warianty zapachowe i znajdź swój ulubiony, który nada Twojemu mieszkaniu niepowtarzalnej atmosfery i wypełni go cudnym aromatem.
Lubisz wprowadzać do swojego wnętrza piękne zapachy? Super. Nasz artykuł o świecach zapachowych znajdziesz tutaj.


 

alt

Magda Kińska
Jeśli mój artykuł Ci się przydał, będzie super jeśli podasz go dalej!


 
alt

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii BLOG