Masz pytanie?

Perfumy dobierajmy do okazji!

Perfumy na co dzień i do pracy

Na co dzień proponujemy przede wszystkim mało intensywne nuty zapachowe – lekkie, nieprzytłaczające, najlepiej wody perfumowane lub wody toaletowe. Zawsze dopasujmy również nutę zapachową do naszego charakteru – zwłaszcza jeśli perfum zamierzamy używać do pracy. Jeśli w biurze obowiązuje nas dress code weźmy pod uwagę nie tylko nasze osobiste preferencje, ale również komfort naszych współpracowników i klientów. Nie sprawdzą się tutaj mocne, intensywne, orientalne, duszące nuty zapachowe. Unikajmy w pracy zapachów zbyt przytłaczających – wybierajmy lekkie, subtelne, orzeźwiające kwiatowo-owocowe nuty.

 

Perfumy na wieczór i specjalne okazje

Przy wyborze perfum na wieczór musimy przede wszystkim wiedzieć, jak chcemy go spędzić. Innych perfum użyjemy przecież do kina, innych na imprezę plenerową, a jeszcze innych na randkę. Wiele perfum, które stosujemy na co dzień ma swoje wieczorowe, mocniejsze odpowiedniki. Wybierajmy takie, które podkreślą sytuację, nasz ubiór i osobowość. Wieczorem najlepiej sprawdzą się zapachy eleganckie i klasyczne.

Jeśli wybieramy się w zamknięte miejsca, w których otaczać nas będzie duża grupa ludzi (teatr, kino, opera) powinniśmy postawić na lekkie, świeże, nieprzytłaczające nuty zapachowe. Miejmy na uwadze wrażliwość innych osób, nie bądźmy przyczyną czyjegoś bólu głowy.

Jeśli wieczór planujemy spędzić na imprezie plenerowej możemy poszaleć z nutą zapachową.  Otwarta przestrzeń spowoduje, że perfumy nie będą wydawały się tak ostre i intensywne jak miałoby to miejsce w zamkniętym pomieszczeniu. Podobny zapach sprawdzi się na imprezę w klubie.

Zdecydowanie inaczej wygląda sytuacja kiedy wybieramy się na randkę. Możemy pozwolić sobie na bardziej intensywne, zmysłowe, korzenne lub orientalne nuty. Warto postawić na zapachy zawierające wanilię, piżmo, pomarańczę i ambrę. Perfumy powinny zwracać uwagę – jednak pozytywną, a nie negatywną. Dlatego też zachowajmy umiar!

Na siłownię

Jeśli wybierasz się na siłownię nie znaczy, że musisz całkiem rezygnować z perfum. Lekkie zapachy, zwłaszcza na bazie zielonej herbaty i cytrusów sprawdzą się rewelacyjnie podczas wysiłku fizycznego. Nie przesadzajmy jednak z ilością – pod wpływem ciepła ciała zapach staje się zdecydowanie bardziej intensywny.

Pora roku

Pamiętajmy, że zapachy możemy dobierać nie tylko do sytuacji, ale również do pogody i pory roku. Latem powinny przeważać subtelne, lekkie nuty zapachowe – zwłaszcza w kompozycjach kwiatowo-owocowych i cytrusowych. Zima to idealny czas na zapachy korzenne, orientalne i bardziej wyraziste.

 

Koniecznie wejdź i sprawdź najlepsze odpowiedniki perfum APAR ! 

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Facebook