Masz pytanie?

Jak wybrać ładne perfumy bez wąchania?

JAK WYBRAĆ ŁADNE PERFUMY BEZ WĄCHANIA?

W dobie Internetu coraz więcej z nas rezygnuje ze sklepów tradycyjnych zastępując je wirtualnymi.  Jak się okazuje jest to spora oszczędność nie tylko czasu ale również i pieniędzy. Wiele osób zastanawia się również nad skorzystaniem z oferty perfumerii internetowych.  Tylko jak wybrać ładne perfumy, nie sprawdzając wcześniej ich zapachu?

Kiedy kupujemy perfumy w ciemno

Zakup nowych perfum w ciemno może okazać się ekscytujący. Od podstaw zapoznajemy się z wiodącymi nutami, szukamy opinii na temat zapachu, zamawiamy…i z niecierpliwością czekamy na przesyłkę. Czy zapach okaże się odpowiedni? Czy będzie taki, jakiego sobie go wyobrażaliśmy? Czy spełni nasze oczekiwania? Dreszczyk emocji towarzyszący takim zakupom można przyrównać wręcz do randki w ciemno – a niektórzy bardzo chwalą sobie randki w ciemno.

Nie przesadzaj z pojemnością

Jeśli nie znamy jeszcze nuty zapachowej, którą wybraliśmy nie warto ryzykować z dużymi flakonikami, zwłaszcza w przypadku drogich, markowych perfum. Może się bowiem okazać, że zapach nie będzie dla nas odpowiedni i stracimy pieniądze. Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze zamówienie próbek, lub perfum lanych (tu mamy możliwość zamówienia dowolnej ilości wody toaletowej, czy perfumowanej o konkretnym zapachu) – jeśli wówczas aromat nie przypadnie nam do gustu nie będziemy mocno stratni. Jeśli zaś zakup okaże się strzałem w dziesiątkę – dokupimy następnym razem flakonik perfum.

Przeanalizuj skład perfum.

Jeśli znasz się na nutach zapachowych i nie są obce Ci  zapachy takie jak magnolia, paczula, czy cyprys możesz również, przynajmniej częściowo odgadnąć jak perfumy mogą pachnieć. Wymaga to już jednak dużej wiedzy i doświadczenia. Należy mieć na uwadze, że ostateczny efekt zapachowy zależy od wielu równych czynników, a nie jedynie od samego składu perfum. Wiele zależy od tego w jakim stężeniu znajdują się olejki eteryczne i substancje utrwalające. Przykładem może być wanilia, która zależnie od połączenia może stanowić nutę głowy, serca lub bazy. Inaczej pachnie w połączeniu z olejkami owocowymi, a inaczej z piżmem czy kardamonem. Dlatego też, z przymrużeniem oka traktujmy nasze wyobrażenie o aromacie.

Szukaj w konkretnej linii zapachowej

Jeśli chcemy znaleźć odpowiednie dla siebie perfumy bez wąchania powinniśmy sprawdzić linie zapachowe perfum, które lubimy i używamy na co dzień.  Łatwiej w ten sposób będzie nam trafić na produkt odpowiadający naszym oczekiwaniom. Aby jednak w ten sposób wypierać perfumy, dobrzej jest poznać najpopularniejsze linie zapachowe. Należą do nich:

– zapachy owocowe

– zapachy świeże

– zapachy drzewne

– zapachy kwiatowe

– zapachy orientalne

Perfumy świeże – oparte są zwykle na delikatnych olejkach cytrusowych. Zdecydowanie przypadną do gustu kobietom pełnym energii.

Perfumy kwiatowe – kryją bardzo dużo ciekawych aromatów. Wybierając zapach romantyczny, poszukajmy perfum, których składową będzie olejek różany. Perfumy kwiatowe z dodatkiem owoców mają słodko-kwaśny zapach, te z dodatkiem kwiatów orientalnych – są cięższe, bardziej duszące i słodkie.

Perfumy owocowe – zapachy są lekko słodkie, często z cytrusowym cieniem.

Perfumy drzewne – to zwykle ciężkie, duszące zapachy.

Perfumy orientalne – są intensywne,  w swoim składzie zawierają gałkę muszkatową, kadzidła, piżmo.

 

Wejdź i sprawdź nasze zamienniki perfum !

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Facebook